ZESPÓŁ

Piotr Szwec

urodzony w 1987 roku, saksofonista altowy i sopranowy. Wykładowca w klasie saksofonu na Uniwersytecie Zielonogórskim na Instytucie Jazzu. Absolwent z oceną celującą Akademii Muzycznej we Wrocławiu w Zakładzie Jazzu i Muzyki rozrywkowej. Ukończył również studia inżynierskie na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania (kierunek Informatyka). Laureat wielu nagród na większości prestiżowych konkursów jazzowych w Polsce, nagradzany również za granicą. Najważniejsze z nich:

I i II miejsce podczas 46. i 49. Jazzu nad Odrą w konkursie na Indywidualność Jazzową w 2013 r, Wyróżnienie podczas Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 2013 roku, Nagroda Publiczności podczas Getxo Jazz Festiwal 2012 w HiszpaniiNagroda Specjalna podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej 2013 z Szwec & Wendt Quintet, II miejsce podczas RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu w 2012roku z Tomasz Jędrzejewski Quartet, II miejsce podczas Krokus Jazz Contest z Tomasz Jędrzejewski QuartetIII miejsce podczas Azoty Tarnów Jazz Contest z Tomasz Jędrzejewski Quartet w 2012 roku, II miejsce w kategorii solowej podczas Azoty Tarnów Jazz Contest. 

Oficjalna strona internetowa: www.piotrszwec.art.pl

Krzysztof Kowalczyk

multiinstrumentalista dęty (saksofony, klarnety, EWI, duduk). Tworzy i nagrywa muzykę do wielu przedsięwzięć kulturalnych – spektakle teatralne, filmy, seriale, musicale. Współpracuje z zespołami grającymi praktycznie każdy rodzaj muzyki – od klasyki, poezję śpiewaną (Konrad Pawicki), przez jazz (Freeway Quintet), reggae, bałkany (Bubliczki) po pop, soul, house (Live Acty). Czeka na angaż w zespole metalowym.

Marcin Kuzdowicz

Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, pedagog. Specjalizuję się w muzyce improwizowanej; takiej jak Jazz oraz nowoczesne odmainy Rocka. Na co-dzień koncertuję, nagrywam, tworzę muzykę oraz zajmuję się uczeniem innych jak poruszać się po gryfie, improwizować i komponować. Na stałe współpracuję z takimi zespołami jak: Freeway Quintet, Soundrise, Flying Moses, Breslauer Cocktail, Soundrise. Współtwórca nowoczesnych aranżacji muzyki Czesława Niemena – wydanych na płycie zespołu Soundrise Utwory z repertuaru Czesława Niemena. Absolwent Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Muzykologiina Uniwersytecie Wrocławskim. Laureat wielu nagród. Oficjalna strona internetowa: www.martinkuzdowicz.com

Pawel Urowski

Kontrabasista, kompozytor. Student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu. Zdobywca wielu nagród na konkursach jazzowych:

– wyróżnienie Indywidualne na VII Europejskich Integracjach Muzycznych Żyrardów 2011

– laureat drugiej nagrody na VII Europejskich Integracjach Muzycznych Żyrardów 2011.

– wyróżnienie indywidualne na VII Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal 2008.

– druga lokata z zespołem Maciej Fortuna Quintet na Jazz Juniors 2008.

– pierwsza nagroda na II Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie w 2006 roku. Jazz Top 2008 miesięcznika Jazz Forum w kategorii kontrabas zdobył 7 miejsce (64 głosy). Z zespołem DZIKI JAZZ- Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki nominowany do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Fonograficzny debiut roku Jazz.

Nagrał również debiutancki album „Pig inside the gentleman” z zespołem „Contemporary Noise Quintet”.

Wojciech Bulinski

perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Dotychczas współpracował z takimi artystami jak: Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Mack Goldsbury, Reggie Moore, Francesco Angiuli, Titilayo Adedokun, Maciej Fortuna, Kasia Kowalska, Stan Borys, Leszek Cichoński Mikromusic, Kabaret Neo Nówka i wieloma innymi. Zdobywca licznych nagród na konkursach jazzowych m.in: I nagroda na Jazz Juniors w Krakowie 2009 oraz III nagroda na Krokus Jazz Festival 2009 w Jeleniej Górze – Lena Romul Quintet, III nagroda na Tarnów Jazz Contest 2009 – Bartek Pernal Quintet. Obecnie współpracuje z zespołami Lov, Freeway Quintet, Magdalena Zawartko Quintet oraz udziela się jako muzyk sesyjny w wielu projektach muzycznych.